Sałatki na stół!

Gdy przychodzi wiosna coraz częściej mamy ochotę na lekkie i pyszne sałatki jako przekąskę. Klasyczna sałatka ziemniaczana, gyros mogą nam się znudzić, jednak z pomocą naszym kubkiem zamkowym mogą przyjść nowe pomysły na sałatki.

Seler w roli głównej

To aromatyczne warzywo coraz pewniej wkracza na nasze talerze w innej postaci niż dodatek do zup czy pure. Korzeń selera jest aktualnie popularna baza do siatek, zarówno ten konserwowy jak i świeży. Możemy to dodać do sałatki z brokułami i konserwowymi ogóreczkami, której smak można podciągnąć kawałkami słodkiej papryki jak i w wersji z czerwoną fasolą, kukurydza i czosnkiem. Możemy również wykorzystać inny rodzaj selera. W każdym sklepie możemy już dzisiaj z łatwością kupić seler naciowy. Z dodatkiem smażonego kurczaka i żurawiny stanowią cudowna i lekka kompozycję smakową. W ten sposób możemy na nowo odkryć atuty smakowe selera, których dla niektórych jest zmorą dzieciństwa.

A może sałata

Jeszcze parę lat temu wiosna kojarzyła się nam z wszędobylską sałatą masłową, słynną “królową majowych”, przygotowywaną w śmietanowym sosie słodko-kwaśnym. I mniej więcej na tym etapie kończyło się przygotowywanie sałaty w polskich domach. Aktualnie przez cały rok mamy możliwość kupienia różnych odmian sałat, takich jak roszponka czy rukola. Z sałat tych możemy przyrządzić pyszne i lekkie kompozycje pełne witamin. Wystarczy dodać do nich kilka innych warzyw. Nie tylko te propozycje mogą urozmaicić nasze menu, w końcu olbrzymią popularnością cieszy się także słynna sałatka Cezar. Inspiracji do stworzenia własnej sałatki możemy również szukać w Internecie. Na pewno znajdziemy tam coś dla siebie.
Dzięki sałatkom możemy wzbogacić naszą dietę o cenne warzywa, które nie zawsze znajdują się w odpowiedniej ilości na naszych talerzach, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Choć latem staramy się uzupełnić niedobory korzystając ze świeżych owoców i warzyw zawsze warto sięgnąć po sałatki. W ten sposób możemy również kontrolować naszą wagę. W końcu to właśnie warzywa mają w sobie mnóstwo witamin i składników mineralnych przy minimalnej liczbie kalorii.

 

Możesz również polubić…