Krótkie czy długie włosy?

Jaka długość włosów jest najlepsza?

Włosy to inspiracja do wyrażenia swojej osobowości i charakteru. Kiedy kobieta diametralnie zmienia uczesanie, okazuje się, że jest ono spowodowane także zmianami w jej życiu. Czasem powodem zmiany jest chęć spróbowania czegoś innego. Jaka długość włosów jest odpowiednia i dla kogo? Oto garść porad.

Krótkie czy długie włosy?

Długie włosy. Są bardzo praktyczne. Dają dużo możliwości stylizacyjnych. Fryzury, które z nich powstaną, da się dopasować do każdego owalu twarzy. Duży wpływa na to, czy włosy długie nam pasują, czy nie, ma typ sylwetki. Kobietom, które są drobne i nie są wysokie, długie pasma mogą przytłaczać ogólny wizerunek. Dla nich będą idealne fryzury krótsze, np. lob, czyli rodzaj przedłużonego boba albo krótkie cięcie. Dłuższe włosy dodają blasku i rozświetlają twarz, ale raczej w przypadku kobiet o kształcie modelki. Nie są też dobrym rozwiązaniem, gdy ich kondycja pozostawia wiele do życzenia. Czasem nawet pomimo właściwiej pielęgnacji włosy są kruche, łamliwe i rzadkie. Wtedy krótsze włosy będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Długie włosy nie są wskazane dla pań puszystych. Zwłaszcza te, które się kręcą i są poniżej linii ramion. Zdecydowanie dodają kilogramów i optycznie poszerzają sylwetkę. W przypadku pań po 40 roku życia też należy uważać z długością włosa. Czasem krótsza i niesymetryczna fryzurka odejmuje lat bardziej niż długie pasma.
Krótkie włosy. Nadają się dla posiadaczek włosów z natury bardzo cienkich. Długie pasma będą tylko podkreślać ich słabość i symbolizować, że jesteśmy chore i zmęczone. Krótka fryzura nadaje lekkości i objętości. Podkreśla charakter właścicielki i jej pewność siebie. Niestety są wymagające. Trzeba dbać o nie tak, by zawsze wyglądały świeżo. Krótkie fryzury dedykowane są paniom o delikatnej i szczupłej twarzy i niebyt barczystych ramionach. Grube pasma tylko przytłoczą wygląd buzi. Ujmują nam lat i kilogramów. Wydłużają sylwetkę i pokazują, że mamy do czynienia z odważną kobietą.

 

Możesz również polubić…