Wymagania i warunki do wypłynięcia na wody.

Jacht to świetna sprawa.

Letnie miesiące to nie tylko czas na wypłynięcie na wody. Aby korzystać z morskich fal, wystarczy posiadać odpowiedni Jacht. Jacht to droga sprawa, choć już można zakupić przy paru tysiącach złotych. Kosztuje, jak dobre auto. I wymaga również renowacji, odświeżenia, czy też uprawnień na jego prowadzenie. Nie można tu lekceważyć wymagań, jakie są stawiane przed żeglującym.
Jeśli chodzi o wyposażenie jachtu to jest ono uzależnione od warunków, w jakich mają się osoby żeglujące znaleźć. By wszystko zostało spełnione w wymaganiach powinno się wziąć pod uwagę tratwę ratunkową, radiotelefon, kompas, gaśnicę oraz race świetlne.
Jednak, gdy jacht znajduje się w kategorii komercyjnej nie muszą być spełnione powyższe wymagania.

Co kraj to inny obyczaj.

Każdy kraj Unii Europejskiej rządzi się swoimi prawami. Dlatego też, gdy mamy zamiar korzystać z Jachtu za granicą to przepisy mogą być surowsze niż w Polsce. Oczywiście, w Polsce też mamy obowiązki, których powinno się przestrzegać. I by spełnić wymagane od nas uprawnienia to musimy brać pod uwagę cztery warunki. Warunki te to między innymi teren wodny, na którym mamy zamiar spędzać swój czas. Kolejny warunek to sprzęt, jaki mamy zamiar użyć by wypłynąć na głębokie wody. I ostatnie dwa warunki, czyli jaki będzie sens tego rejsu oraz kto zezwoli na pływanie po danych wodach.

Te przepisy, których nie można łamać.

Każdy jacht, statek, czy też łódź jest odpowiednio przetestowany pod kątem bezpieczeństwa. Po tym wydany jest dany dokument, który zezwala na poruszanie się danym sprzętem wodnym po odpowiednich wodach. Wody te mogą być wyznaczone. I one są podzielone na kategorie projektowe łodzi. Te kategorie są oznaczone i opisane daną definicjom.
Podsumowując, jachty to sprzęt niebezpieczny dla osób nieznających się na przepisach wodnych. I mogą stać się niebezpiecznym wrogiem na wodach, wysokich falach i silnych wiatrach.

 

Możesz również polubić…