Niezbędny tłuszcz – suplementy super omega-3

Tłuszcze są jednym z podstawowych składników odżywczych każdego człowieka. Powinny stanowić około 35% naszego dziennego zapotrzebowania. W organizmie pełnią wiele istotnych funkcji. To dzięki nim funkcjonujemy nawet, gdy nie dostarczamy swojemu organizmowi pożywienia przez dłuższy czas.

Sekret zdrowia, lepszego samopoczucia i wyglądu tkwi w spożywaniu,,dobrych tłuszczów’’. Te, przez dietetyków, określane są mianem NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe) i to za ich sprawą możemy cieszyć się zdrowiem i pięknym wyglądem. Jak sama nazwa wskazuje, ich obecność w organizmie jest niezbędna a niedobory mogą skutkować poważnymi problemami ze skórą, włosami, sercem oraz narządem wzroku. Jak podaje WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, kwasy omega3 powinny stanowić około 8% dziennego zapotrzebowania. Najlepszym jego źródłem są ryby i owoce morza, co stanowi rzadkość w diecie przeciętnego polaka, zapewne również Twojej. Dlatego też niezbędne jest uzupełnianie niedoborów. Suplementy omega3 są dostępne na rynku od dawna i obecnie zyskują na popularności. Czołowym w tej kategorii okazuje się być super omega 3, który zawiera w jednej małej kapsułce wysokie stężenie oleju rybnego. Suplement pomaga w prawidłowej pracy układu nerwowego, krwionośnego i, co ważne, utrzymuje cholesterol w normie.

Funkcjonalność i wpływ na zdrowie nie pozostawia wątpliwości jak ważnym składnikiem diety okazuje się być omega3. Z tego względu niezbędne jest zadbanie o to, by tłuszcz ten pochodził z dobrego i sprawdzonego źródła.

 

Możesz również polubić…