Kto może stosować głodówkę oczyszczającą?

Głodówka oczyszczająca to dla wielu osób bardzo dobry pomysł. Oczywiście, jeśli wiemy jak ją prowadzić, kiedy zacząć i kiedy skończyć.
Czas rozwiać wątpliwości narosłe wokół tego sposobu oczyszczenia organizmu.
Głodówka oczyszczająca kiedy jest wskazana, jak powinna wyglądać i co zrobić żeby była bezpieczna?

Głodówka oczyszczająca kiedy jest wskazana

Głodówka oczyszczająca ma na celu pozbycie się z organizmu wszelkich toksyn i substancji, które hamują poprawne funkcjonowanie organizmu. Głodówka oczyszczająca jest więc wskazana w momencie, gdy zauważamy u siebie objawy nagromadzenia tych szkodliwych substancji. Nie powinna więc być stosowana jako sposób na szybką utratę wagi.
Jakie są objawy nagromadzenia w organizmie toksyn?
Najczęściej są to problemy z trawieniem – niestrawność, zaparcia, spowolnione trawienie. Do tego mogą dochodzić problemy ze snem – bezsenność i zaburzenia snu, bóle głowy, brak energii, kłopoty z cerą takie jak skłonność do wysypek i egzem.
Jednak zanim przystąpimy do głodówki na podstawie części z tych objawów powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Określi czy objawy pochodzą od nagromadzenia toksyn, czy ich przyczyną może być coś innego, na przykład zła dieta, lub choroba.

Głodówka oczyszczająca jak powinna wyglądać

Jak powinna wyglądać głodówka oczyszczająca, która pomoże naszemu organizmowi, zamiast go wycieńczyć?
Przede wszystkim przed głodówką powinniśmy tydzień lub dwa tygodnie wcześniej zmieniać swoją dietę. Powinniśmy wprowadzać sukcesywnie coraz więcej warzyw i owoców, pić coraz więcej wody i jeść mniej tłustych potraw.
Następnie wiele osób mówi, że od dnia do kilku dni powinno pić się samą wodą. Niekoniecznie.
Lepiej przez tydzień pić dużo wody, jeść dużo owoców i warzyw, lekkostrawne potrawy i unikać tłustych dań. W ten sposób nasz organizm i tak się oczyszcza, a mniej wycieńcza się.

Głodówka oczyszczająca co zrobić żeby była bezpieczna

Głodówka oczyszczająca nie jest zalecana dla wszystkich. Niektóre osoby nie powinny stosować tej metody. Jednak to powinien oceniać lekarz, a cała głodówka powinna odbywać się pod stałym okiem specjalisty.
Wtedy mamy pewność, że bezpiecznie oczyścimy swój organizm.

 

Możesz również polubić…