Niebanalne historie w lasach północnych

Ludzkość zawsze interesowało to, co nieznane i niezbadane. Naturalna potrzeba poznania, eksploracji, doprowadziła do powstania nowych rozwiązań technologicznych, komunikacyjnych. Inne wydarzenia natomiast zdominował przypadek.

Tajemnice zaklęte wśród drzew

Każdy zakątek globu kryje w sobie tajemnice. A jeśli spojrzymy na mapę świata, nadal odkryjemy takie tereny, w których człowiek jeszcze nigdy nie postawił swojej stopy. Tajga to jedna z takich krain, która w pełni nie została poznana.

Ciekawostki o tajdze są przeróżne:

Zachowany szkielet

To tutaj w 1977 roku, w kopalni złota, natrafiono na w pełni zachowany szkielet mamuta. W zamarzniętej bryle tkwił malec około 6-12 miesięczny. Niestety, w trakcie nieprofesjonalnych zabiegów, górnicy polewali lód gorącą wodą, w efekcie czego, zniszczono sierść okazu. Co ciekawe ówczesny ustrój uhonorował szczęśliwego, przypadkowego znalazcę nagrodą w postaci…zegarka. Sam szkielet nazwano- Dima.

Jego odkrycie poruszyło świat naukowców do tego stopnia, że genetycy wpadli na pomysł uzyskania tkanek w celu ich skopiowania i…odtworzenia gatunku!

Kosmiczna wiadomość

Teren tajgi budzi także zainteresowanie badaczy, zgłębiających tematykę istnienia innych istot w Kosmosie. Niemiec matematyk-Carl Friedrich Gauss, w XIX wieku wpadł na pewien oryginalny pomysł. By Obcy mogli łatwo nas odnaleźć, należy w widocznym miejscu umieścić znak. Najlepiej do tego celu miał posłużyć łan ziemi, który należałoby wyciąć na kształt olbrzymiego trójkąta, pozbawić drzew. A w zamian za to, posadzić tam zboże.

 

Możesz również polubić…