Jak pielęgnować włosy wymagające lub zniszczone?

Posiadanie mocnych i grubych włosów, które są wynikiem zestawu genetycznego to żaden wyczyn lub wynik skomplikowanej pielęgnacji. Jeśli włosy genetycznie są mocne i wyglądają dobrze, najczęściej ich pielęgnacja jest bardzo prosta i ogranicza się wyłącznie do kilku podstawowych kroków. Znacznie więcej zaangażowania i wysiłku wymagają jednak włosy słabsze, bądź też zniszczone z jakiegoś powodu. Warto jednak pamiętać, że włosy mogą odrosnąć a ich codzienna i bardzo świadoma pielęgnacja to klucz do poprawy stanu oraz wyglądu.

Dbanie o skórę głowy

Podstawą każdej pielęgnacji jest właściwe oczyszczanie i dbanie o skórę głowy. To właśnie na skórze głowy znajdują się cebulki włosów, z których mogą wyrastać nowe, mocniejsze pasma. Podstawą pielęgnacji skóry głowy jest jej dokładne oczyszczanie za pomocą odpowiednio dobranego szamponu. Oprócz szamponu należy pamiętać także o regularnym stosowaniu peelingu, który odświeży skórę i przyczyni się do jej lepszego stanu. Zadbana, wypielęgnowana skóra głowy to również doskonały sposób na piękną fryzurę z naturalną objętością.

Odżywienie włosów na długości

Mycie skóry głowy i jej właściwa pielęgnacja to sposób na odpowiedni przyrost włosów, które będą mocne i gęste. Jednak o pasma na długości należy dodatkowo dbać, aby były właściwie odżywione oraz nawilżone. Wybierając maski do włosów co jest ważne przy ich wyborze trzeba sprawdzić wcześniej. Zakup pierwszego lepszego kosmetyku, może bowiem nie tylko nie przynieść oczekiwanych efektów, lecz przede wszystkim pogorszyć wygląd fryzury. Maski do włosów powinny być dostosowane do ich indywidualnych potrzeb oraz stanu. Prawidłowo dobrany produkt to przede wszystkim sprawdzone wcześniej świadomie składniki odżywcze, które będą miały szansę efektywnie zadziałać. Należy pamiętać także o produktach ochronnych, które będą zapewniać włosom właściwą ochronę przed silnym słońcem, wiatrem czy mrozem. Dzięki temu włosy nie poniszczą się bardziej i będą wyglądać coraz lepiej wraz z regularnym ich pielęgnowaniem.

Możesz również polubić…