Jak schudnąć?

Odchudzanie nie jest łatwym procesem, ale kto powiedział, że nie może być przyjemne? Wszystko zależy od naszego nastawienia, a także od metody, którą zdecydowaliśmy się wybrać, by osiągnąć swój cel. Holistyczne podejście do swojego ciała nie tylko pod kątem nadprogramowych kilogramów, ale również zdrowia i samopoczucia wewnętrznego, to baza, na której możesz zbudować nie tylko ładną sylwetkę, ale całkowicie uzdrowić swoje życie – i do tego warto dążyć!

Dlaczego diety cud nie działają?

Człowiek ma tendencję do krótkotrwałej mobilizacji. Oznacza to, że potrafimy “spiąć się” i brać nadgodziny w pracy przez kolejny tydzień, wiedząc, że czeka nas za to nagroda w postaci większej pensji lub zasłużonego urlopu po tym maratonie. To samo z wieloma innymi kwestiami, w tym odchudzaniem. Trzymiesięczna dieta o bardzo niskiej kaloryczności wydaje się być do zaakceptowania, w przeciwieństwie do trzymania się jej przez resztę życia. Jednak takie chwilowe zrywy nie są skuteczne – co potwierdzają miliony osób, które doświadczyły efektu jojo w swoim życiu. Aby schudnąć, konieczne jest nie tyle opracowanie zestawów posiłków, które należy jeść, aby osiągnąć cel, ile dopasowanie do własnego ciała odpowiedniego sposobu żywienia i aktywności fizycznej.

Czy można schudnąć nie ograniczając kalorii?

Wielu osobom chudnięcie kojarzy się z wyrzeczeniami i “braniem się za siebie”. Tymczasem na stronie http://kieszkowska.pl/ możesz przekonać się, że to błędne rozumowanie. Zawsze będzie istniał zgrzyt pomiędzy tym, co chcesz osiągnąć, a co masz ochotę jeść lub robić. Dlatego warto pozwolić sobie pomóc i przestać dążyć do efektu “wow” za wszelką cenę, a zamiast tego skupić się na innych aspektach powiązanych z celem, czyli szczupłą sylwetką: z regulacją poziomu cukru we krwi, obniżeniem poziomu cholesterolu, unormowaniem poziomu hormonów, poprawą krążenia, oczyszczeniem organizmu, zrozumieniem swojej psychiki. Istnieje ścisły związek pomiędzy tym, jak się żywimy, a co czujemy. Właściwie opracowany sposób żywienia i aktywności fizycznej i trzymanie się go przez resztę życia – oto jedyny słuszny sposób, by schudnąć i utrzymać tę masę ciała!

Możesz również polubić…