Top 10 gwiazd kobiecego tenisa

Jesteśmy w trakcie kolejnego sezonu tenisa ziemnego i rozgrywek z serii cyklu WTA. Początek sezonu to doskonały moment na snucie przewidywań oraz zestawień. W związku z tym, specjaliści z https://amazing.pl przygotowali subiektywny ranking najlepszych obecnie tenisistek na świecie. Kto wie, jak ten ranking będzie wyglądał na koniec sezonu, jednak na jego początku prezentuje się jednak bardzo ciekawie, czego dowodu w kolejnych fragmentach tekstu.

Topową dziesiątkę otwiera Japonka Naomi Osaka, która na swoim koncie ma już zwycięstwo wielkoszlemowe. Tuż przed nią znajduje się wracająca do tenisa i obecnie najbardziej utytułowana czynna zawodniczka, czyli Amerykanka Serena Williams. Po jej powrocie do tenisa, wystarczyło rozegranie 11 turniejów z cyklu, aby zameldować się w najlepszej 10 na świecie. Na 8 miejscu w rankingu znajduje się młoda Szwajcarka Belinda Bencić, co pokazuje, że Szwajcarzy mają zarówno powody do radości w męskim i żeńskim tenisie. Na miejscach 7 i 6 plasują się kolejno Ukrainka Elina Svitolina oraz Holenderka Kiki Bertens.

Najlepsza 5 tenisistek

Na 5 miejscu w rankingu WTA znajduje się kolejna Amerykanka, czyli Sofia Kenin. To nadzieja amerykańskiego tenisa kobiecego, która jest młodsza aż o 17 lat od wymienionej wcześniej rodaczki. Czwarte miejsce należy do kolejnej przedstawicielki Ameryki Północnej. Mowa o objawieniu ostatniego sezonu, czyli 19-letniej Kanadyjce Biance Andreescu, która przebojem wdarła się do światowej czołówki i wygląda na to, że zadomowi się w niej zdecydowanie na dłużej.

Podium otwiera Czeszka Karolina Pliskova. Nasza południowa sąsiadka cechuje się wytrwałością oraz stabilnością formy i bardzo skutecznym tenisem, dzięki czemu od kilku sezonów nie wypada z kręgu najlepszych tenisistek świata. Drugie miejsce należy do byłej liderki światowego tenisa, czyli Rumunki Simony Halep, która zdecydowanie najlepiej czuje się na kortach ziemnych. Zdecydowaną liderką, z dużą przewagą nad kolejnymi zawodniczkami pozostaje Australijka Ashleigh Barty, która ma 23 lata i wydaje się, że stosunkowo młody wiek pozwoli jej na pozostanie na szczycie zdecydowanie na dłużej.

Możesz również polubić…