Schyłek epoki klasycznej prasy

Chyba wszyscy zgodzimy się z tym, że media klasyczne, w tym także prasa, przeżywają regres względem nowoczesnych serwisów internetowych. Najnowsze badania pokazują, że młodzi ludzie, którzy chcą poznać najnowsze wiadomości sportowe, najczęściej sięgają po informacje zawarte w specjalistycznych witrynach.

Czy powinno nas to zaskakiwać?

Oczywiście, że nie. Artykuły zawarte w internecie trafiają do odbiorców zdecydowanie szybciej, i co najważniejsze, za pomocą sekcji komentarzy mogą oni je na bieżąco weryfikować i w stosunku do nich ich własną opinią. Klasyczne wiadomości sportowe (zobacz na https://sportowytydzien.pl/) znane z prasy nie mogą zaoferować odbiorcom bezpośredniej transmisji i doświadczeń audiowizualnych, które umożliwiają serwisy internetowe.

Jednak czy to oznacza, że w najbliższym czasie klasyczne media całkowicie znikną? Z pewnością nie, ponieważ jest wielu ludzi, szczególnie starszych, którzy sięgają po nie z powodu braku kompetencji w sprawnym poruszaniu się po sieci, braku dostępu do internetu, z przyzwyczajenia lub sentymentu. Dlatego z pewnością w najbliższym czasie nie grozi nam całkowite zaniknięcie wpływów klasycznych mediów.

 

Możesz również polubić…