Dlaczego warto o siebie dbać?

Naturalnie piękna i nieskazitelna cera to ogromna rzadkość. Zazwyczaj a to odrobię za bardzo się świecimy, albo dokuczają nam okazjonalne wypryski, czy uciążliwe przebarwienia oraz zaskórniki. Mimo wszelkich starań w polepszaniu stanu cery, najczęściej nie wygląda ona tak olśniewająco, jak byśmy chciały. Dlatego warto się posiłkować małym „kamuflażem”, by zyskać pewność siebie i bardziej profesjonalny wygląd.

Delikatne maskowanie

Nie sztuką jest nałożyć grubą warstwę podkładu tak, by ukryć pod nim wszystko, niedoskonałości cery, jak i swój wdzięk. Bo przesadzony makijaż działa jedynie na niekorzyść kobiety. W pracy wygląda nieprofesjonalnie, a na co dzień po prostu niepoważnie. Dlatego intensywny makijaż zostawmy sobie ostatecznie na większe okazje, takie jak bal sylwestrowy, wesele, czy elegancka impreza. Podstawową regułą estetycznego efektu końcowego, jest minimalizm. Cienka warstwa podkładu w zupełności wystarczy na większej części twarzy. Tu, gdzie nasza cera ma jakiś konkretny problem, przebarwienie, wyprysk, czy inną niedoskonałość, można nałożyć większą warstwę podkładu lub korektora. Jeśli natomiast uznajemy, że nasza cera wygląda dziś nieskazitelnie, ale wiemy, że już za parę godzin zacznie się nieestetycznie świecić, cały makijaż, oprócz podkreślenia rzęs, możemy ograniczyć do użycia sypkiego pudru, dzięki któremu cera nie będzie wyglądała na przetłuszczoną nawet do końca dnia (patrz: www.kulahula.com.pl). W zawrotnym tempie zyskały popularność permanentne makijaże brwi, czy też henna. Jednak należy podchodzić do takich zabiegów z należytą ostrożnością, gdyż bardzo często efekt jest zbyt mocny, brwi wychodzą bardzo ciemne i przez to wyglądają nienaturalnie. Jeśli już decydujemy się na taki zabieg, najlepiej jest poprosić kosmetyczkę o nałożenie henny w odrobinę jaśniejszym odcieniu i przytrzymanie jej na brwiach krócej. Dzięki temu staną się bardziej wyraziste, ale bez sztucznego efektu.

Dbanie od wewnątrz

Oczywiście makijaż to nie wszystko. Na stan cery w dużej mierze wpływa dieta, dlatego powinniśmy zwracać większą uwagę na to, co jemy. Produkty zawierające dużą ilość cukru, mogą powodować wypryski. Z kolei warzywa bogate w beta karoteny, na przykład marchew, pozytywnie wpływają na koloryt cery. Istotne jest również odpowiednie nawodnienie, gdyż odwodniona skóra ma większe tendencje do podatności na powstawanie zmarszczek i może stać się szorstka w dotyku. Zrównoważona dieta to podstawa pięknej cery.

 

Możesz również polubić…