Szablony do regulacji brwi do wydrukowania. Jak ułatwić sobie nadanie kształtu łuku brwiowego?

Nie bez powodu brwi uznawane są za ramę twarzy. Nawet wtedy, gdy są pozostawione całkowicie naturalnie, potrafią całkowicie zmienić jej wyraz. W zależności od tego, czy ich luk będzie wygięty ku górze, czy też końce zostaną skierowane na dół twarz będzie wyrażać złość, zdziwienie lub radość. Znaczenie ma zarówno kształt, gęstość włosków, jak i ich kolor. Od ich właściwego dobrania do rysów twarzy zależy jej ostateczny wygląd. Naturalny łuk w miarę upływu lat ulega zmianom. Dlatego też nawet jeśli dawniej ich kształt pasował do Twojej buzi to warto co jakiś czas robić jego korektę.

Na czym polega modelowanie brwi?

Nadanie brwiom pożądanego kształtu polega na usunięciu zbędnych włosków. Jak to zrobić, aby nie popełnić błędu? Przede wszystkim należy robić to bardzo pomału. Dużo łatwiej jest poprawić i wyrwać kolejne włoski niż zrobić sobie dziurę. Jeśli zrobisz to zbyt agresywnie może okazać się, że w danym miejscu nie będą one już rosnąć. Jaki kształt jest najlepszy? Z jednej strony powinien on być dopasowany do danego typu urody, z drugiej zaś jak najbardziej naturalny. Łuk ma zawsze trzy punkty graniczne, które wyznaczają zarys brwi. Pierwszy przebiega wzdłuż linii skrzydełek nosa. Drugi wyznacza tęczówka. Trzeci zaś biegnie ukośnie od kącika oka. Kierując się nimi można w dosyć łatwy sposób nadać pożądany kształt.

Samodzielne regulowanie brwi w domu

Mimo że kierując się wskazówkami odnośnie punktów pomagających wyznaczyć kształt brwi ich regulacja nie jest czymś trudnym to zrobienie tego samodzielnie nadal może być problematyczne. Dlatego dobrym pomysłem, gdy chcemy robić to samodzielnie jest skorzystanie ze specjalnych wzorników. Szablony do regulacji brwi do wydrukowania pozwalają nie tylko na określenie, które włoski wyrwać, ale też zorientować się, w jakim kształcie będzie Ci do twarzy. Łuk może być bowiem węższy lub szerszy.

Wykorzystując szablony do brwi można ułatwić sobie też robienie makijażu. Mając już określony kształt za pomocą kredki, żelu, czy pomady można nadać ciemniejszy kolor włoskom lub uzupełnić różnego typu ubytki. To świetna alternatywa dla henny lub makijażu permanentnego. Brwi są na tyle ważne dla kobiet, że często regulują je i przyciemniają nawet te panie, które na co dzień się nie malują. Regulacja brwi nie musi być skomplikowana. Korzystając z kilku trików i pomocnych, kosmetycznych narzędzi, jak szablon można to zrobić szybko i przede wszystkim estetycznie.

Możesz również polubić…