Modne uchwyty do szafek – przegląd popularnych trendów!

Uchwyty i gałki meblowe z powodzeniem mogą stać się modną ozdobą naszego mebla. Na jakie akcesoria meblowe z tej grupy warto zwrócić uwagę, chcąc nadać nowy charakter toaletce, komodzie lub szafie?

Złote uchwyty

Niezależnie od tego, czy zostały wykonane z tworzywa sztucznego czy metalu – uchwyty i gałki meblowe w kolorze złota cieszą się nieustającą popularnością. To niemal uniwersalne rozwiązanie – produkty te będą doskonale kontrastować z ciemnymi meblami, a tym w jasnych barwach dodadzą nieco wyrafinowanego charakteru.

Roślinne ornamenty

Ciekawą propozycją, jeśli chodzi o modne uchwyty do szafek, stały się swego czasu roślinne motywy. Gałki lub uchwyty, które odrzucają tradycyjne kształty na rzecz finezyjnych form winorośli lub kwiatów mogą pełnić nie tylko praktyczną rolę, ale stać się także przekłuwająca wzrok ozdobą.

Nowa forma i moc kolorów

Tworzywa sztuczne i wykonywane z nich akcesoria meblowe cieszą się nie mniejszą popularnością niż te wykonywane z drewna czy metalu. Przemawia za tym ich lekkość i szeroka oferta dostępnych na rynku produktów. Znajdziemy wśród nich modne uchwyty do szafek w formie guzików lub gałki meblowe przypominające swoim kształtem zwierzęta, muszle lub… słodkie muffinki. Rozwiązań, które pozwolą nam stworzyć ciekawe meblowe aranżacje jest naprawdę wiele!

Surowy styl

Choć metalowe elementy kojarzą się nam zazwyczaj ze stylem industrialnym, wykonane w ten sposób akcesoria meblowe z powodzeniem uświetnią także meble wykonane w innym stylu, np. prowansalskim lub rustykalnym. Z uwagi na swoją formę i różnorodność, produkty te bez problemu dopasujemy do większości mebli, podkreślając ich unikalny charakter i w ciekawy sposób łącząc surowość metalu z ciepłymi odcieniami drewna.

 

Możesz również polubić…