5 sposobów na zdrowe włosy latem

Zachowaj szczęśliwe i zdrowe włosy przez całe lato, stosując te naturalne, wolne od chemii metody.

Naturalne włosy rządzą latem! Nadszedł czas, by porzucić perfekcyjne, gładkie fryzury i przyjąć luźny, naturalny wygląd. Dowiedz się, jak chronić włosy przed gorącem, słońcem i wilgocią, nie zamieniając ich w niekończącą się bitwę.

Zakryj się!

Kiedy przebywasz na słońcu, nakryj głowę szalikiem lub kapeluszem. Zapewnia to nie tylko dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV, ale także pomaga skórze głowy zatrzymać wilgoć. Kapelusz zmniejsza uszkodzenia powodowane przez wiatr, zwłaszcza jeśli Twoje włosy mają tendencję do plątania się, a także chroni włosy farbowane.

Niesforny warkocz jest idealny, by utrzymać włosy pod kontrolą i zminimalizować ekspozycję na słońce. Ciasne fryzury mogą być szkodliwe, ponieważ mają tendencję do ciągnięcia i wyrywania włosów, zwłaszcza jeśli są one suche od letnich upałów.

Pamiętaj o wysokiej jakości produktach. Znajdziesz je w sklepie Viola Hair Extensions. Oprócz tego sklep oferuje również akcesoria, takie jak; keratyna do przedłużania włosów, naturalne brązowe włosy, płyn do ściągania keratyny z włosów, włosy doczepiane oraz włosy 50 cm.

Myj rzadziej

Częste mycie pozbawia skórę głowy jej naturalnych olejków, co z kolei stymuluje dodatkową produkcję oleju i sprawia, że czujesz potrzebę mycia jej jeszcze częściej. Spróbuj po dniu spędzonym na plaży lub basenie po prostu spłukać skórę głowy pod prysznicem i sprawdź, czy w ten sposób pozbędziesz się dodatkowego oleju. Zamiast zwykłego szamponu użyj domowego lub naturalnego suchego szamponu, np. ze skrobią kukurydzianą, aby dłużej obyć się bez mycia. Innym szybkim sposobem jest przykładanie wacika nasączonego oczarem wirginijskim do skóry głowy, aby rozpuścić nadmiar oleju.

Zmniejsz temperaturę

Staraj się suszyć włosy jak najrzadziej. W lecie są one już codziennie wystawione na działanie znacznej ilości ciepła, a i tak prawdopodobnie szybko wyschną na powietrzu, więc jeśli możesz, daj sobie spokój z suszeniem włosów suszarką i zrób to au naturel. Unikaj także prostownic, ponieważ mogą one jeszcze bardziej zaszkodzić już wysuszonym włosom. Poza tym, gładka fryzura tylko bardziej uwypukli puszące się włosy.

Zrób miksturę z wody, soku z aloesu i olejku z awokado. Miej ją zawsze pod ręką, aby spryskać nią włosy, gdy potrzebna jest odrobina nawilżenia i/lub kontroli. Innym dobrym rozwiązaniem jest olejek arganowy zmieszany z wodą.

Odżywiaj włosy

Spłucz włosy octemz jabłek rozcieńczonym w wodzie, aby szybko uzyskać naturalną odżywkę. Użyj trochę oleju kokosowego lub masła shea (uważaj z tym, bo może być ciężkie), aby wygładzić, odświeżyć i nawilżyć włosy po umyciu. Olejek nada włosom połysk, a jeśli masz włosy falowane, stworzy naturalne, wysuszone na powietrzu loki. Raz w tygodniu spróbuj zastosować naturalną odżywkę, aby zapewnić włosom dodatkową porcję nawilżenia.

Możesz również polubić…