Włosy suche i łamliwe.

Lato i wakacje to dla nas odpoczynek, odpoczynek psychiczny. Lato, gorąco i sucho. Wszędobylskie promienie UV to wróg skóry i włosów. Przed promieniami UV chronimy skórę. Stosujemy kremy z filtrem, olejki i pianki zatrzymujące promienie UV.
Włosy traktujemy po macoszemu, nie dbamy o nie. Są tego rezultaty; włosy przesuszone, włosy łamliwe, włosy wyblakłe i matowe, rozdwojone końcówki włosów. Wszystko to, czego sobie szczególnie nie życzymy.
Zapominamy, że o włosy należy dbać z należytą pieczołowitością. Inaczej, niestety będziemy tego żałować.
Tak jak przygotowujemy się do wyjazdu, kupujemy kostium kąpielowy, uzupełniamy garderobę, kupujemy bilety, planujemy wycieczki, tak zaplanujmy ochronę skóry, zadbajmy o ochronę skóry głowy i włosów. Zaopatrzmy się w odpowiednie kosmetyki chroniące włosy przed UV. Ochrona włosów przed UV, to konieczność nie wolno tego bagatelizować. Kosmetyki z filtrem UV są na rynku ogólnie dostępne. Z zakupem nie ma problemu. W drogeriach i aptekach są kosmetyki chroniące skórę przed promieniami UV. Warto zapytać ekspedientkę, poradzić się, zwrócić uwagę na faktor, wysokość, wartość filtra.

Słońce osłabia także cebulki włosów. Nie tak łatwo przywrócić zdolności regeneracyjne cebulek. Kosmetyki chroniące włosy powinny także chronić cebulki.
Pamiętajmy także, żeby spłukiwać ciało i głowę po kąpieli w morzu. Morska woda, to przecież woda słona, nie pozostawiajmy jej na skórze i na włosach. Sól wysusza i skórę, i włosy. Ochrona włosów przed słońcem, wyspecjalizowane kosmetyki to wydatek, zgadza się. Jednak większym wydatkiem będzie regeneracja włosów, naprawianie uszkodzeń.

Możesz również polubić…