Wypadanie włosów – przyczyny i leczenie

Wypadanie włosów dotyczy każdej kobiety. Jest to normalny proces w wyniku którego tracimy obumarłe włosy, a na ich miejscu pojawiają się nowe. Jednak część kobiet cierpi z powodu nadmiernego wypadania włosów. Jest to niepokojący objaw, który na szczęście można z powodzeniem leczyć.
Dlaczego niektóre osoby mają problem z wypadaniem włosów? Jak się okazuje, przyczyn jest wiele i są dość zróżnicowane. Bardzo często wypadanie włosów to objaw problemów hormonalnych. Dlatego często taki problem dotyczy kobiet w ciąży, po urodzeniu dziecka lub po menopauzie. Niekiedy związane jest to z chorobami jajników, nadnerczy czy otyłości. Tracimy również włosy w związku ze stosowaniem pewnych leków. Włosy tracimy też w związku z nadmiernym stresem, niewłaściwą dietą związaną z odchudzaniem lub stosowaniem zbyt obciążających zabiegów. Ważne jest jednak, by jak najszybciej zareagować i spróbować sobie jakoś z tym problemem poradzić.

Przede wszystkim możemy korzystać z rozmaitych środków, które mają zapobiegać utracie włosów. Są to środki dostępne w aptekach oraz drogeriach – różne szampony, odżywki czy też preparaty na porost włosów. Warto zwracać uwagę na to, jakie składniki zawierają takie produkty. Sięgajmy po kosmetyki, które zawierają magnez, cynk czy witaminy E oraz B6.
Należy też odpowiednio urozmaicić swoją dietę oraz odstawić pewne leki, które powodują łysienie – o ile to oczywiście możliwe. Należy też unikać stresów, które w dużej mierze odpowiadają za wypadanie włosów.

Możesz również polubić…